Ještě nejsme tak staří aneb Franta Brambor a Lukáš Lilek zpět v akci – část pátá

Po trochu zmatené vysvětlení problému divného mandarinky Nevima na ovocné planetě si Franta nasadil sluneční brýle. Ono vysvětlení by se dalo shrnout do pár vět, tak to pro vás udělám.
Stroj času pomohl Nevimovi najít vhodné kandidáty. Otázka „Proč jsi ten stroj času nepoužil, abys Rudochovi (onen zloděj) zabránil ukrást váš jednociferný (kterážto cifra byla rovna jedné) počet stromků?“ položena nebyla, nicméně odpověď je snad jasná, ne? Paradoxy a tak. Tak Nevimovi ten jeden stromků naši přátelé slíbili najít. Na planetě se žlutým sněhem, modrou trávou, zeleným nebem.
Zpátky do příběhu, tedy.

Pokračovat ve čtení „Ještě nejsme tak staří aneb Franta Brambor a Lukáš Lilek zpět v akci – část pátá“

Ještě nejsme tak staří aneb Franta Brambor a Lukáš Lilek zpět v akci – část čtvrtá

Text jsem rozepsal vloni na Štědrý den, ale nedopsal. Měl to být Vánoční speciál. A včera jsem tvrdil, že dneska vydám nový díl, což znamená, že musím dopsat tenhle. Nenávidím fakt, že obchody i města nahazují výzdobu už teď, a přitom to sám udělám. No co.

Naši dva hrdinové byli naposledy na cestě k Druhé zkoušce, díky které měli získat superschopnosti, jejichž pomocí by vysvobodili zajatce krutých cibulí, a dokončili tak výpravu, na kterou je vyslala stonožka Kristýna. Ale…

Pokračovat ve čtení „Ještě nejsme tak staří aneb Franta Brambor a Lukáš Lilek zpět v akci – část čtvrtá“

Ještě nejsme tak staří aneb Franta Brambor a Lukáš Lilek zpět v akci – část třetí

V minulých dílech jste se mohli dočíst o tom, že stonožce Kristýně unesli děti a o tom, že aby jí Franta s Lolkem mohli pomoct, musejí se povznést o úroveň výš co se magické stránky osobnosti týče. Aby toho dosáhli, musejí projít Cestu čtyř zkoušek. První mají (aktuálně doslova) za sebou, tři tedy před sebou, nehledě o cestě. Pokračovat ve čtení „Ještě nejsme tak staří aneb Franta Brambor a Lukáš Lilek zpět v akci – část třetí“