týden bez: zavazování tkaniček, konec

Tak jsem to dal. Ve čtvrtek začala ta pravá sranda – dokonce se mě i člověk zeptal, jak v těch rozvázaných steelkách můžu chodit, tak jsem mu to vysvětlil a on říkal „Drsně.“ nebo tak něco. Chvíli jsem si zvykal a chodil vtipně, ale v sobotu už jsem v tom uměl chodit docela dobře.

Abych to teda nějak shrnul: žádný úraz, kvanta divných pohledů, minimální zájem o Proč? a dobrý pocit, že jsem to dotáhl. Asi to je – v mém aktuálním provozu – celkem lehký challenge, rozhodně si to na pár dní zkuste. Nic krom dobrého pocitu z dokončení mi to ale nedalo.

Celý včerejšek jsem uvažoval, co dělat tenhle týden, ale na nic jsem nepřišel (kromě „bez spodního prádla“, ale v tom jsem dneska chodil – leda že bych začal zítra). Takže asi prostě nezačnu týden v pondělí a začnu, až si něco vymyslím. Tak.

týden bez: zavazování tkaniček, vnitrotýdenní zpráva

Tak, čtvrtek je tady a já jsem slíbil vnitrotýdenní zprávu, tak ta je tady teda taky. Ačkoli jsem nezavazování velmi striktně dodržoval, nepocítil jsem zatím velkou změnu – možná je to tím, že jsem moc nechodil ven. Nicméně párkrát (asi doslova) se psem a na nákup jsem šel v kotníkových pohorkách, což bylo bez problémů – asi proto, že mi nikdo nepříšlápl patu. Včera jsem vyrazil na výlet do Nostry a dál ve steelkách, které jsem taky neztratil, a kupodivu mi ani neodřely nohy nebo tak. Je fakt, že kdybych víc fungoval venku, asi to pocítím víc – někam si zapíšu, ať si tenhle čelindž zopakuju za normálního provozu – tedy se zaměstnáním, školou nebo cokoli.

Výhledy do zbytku týdne jsou: dneska večer koncer – znovu zkusím steelky. (Taky bych jim měl vymyslet jméno – přijímám návrhy na jména dvojčat, z nichž je jedno levé – a sestry Olsenovy nechci.) Zítra cesta do Ostravy a víkend tam. Nechci to zakřiknout, ale myslím si, že tenhle týden bez vpohodě přežiju – asi jsem si dal správný čelindž v nesprávný čas.

Tak hoj v neděli večer na stejném místě.

týden bez: zavazování tkaniček – start

Jak už jsem obeznámil některé kamarády, budu každý týden žít bez něčeho jiného a podávat o tom iniciální, vnitrotýdenní a koncovou zprávu. Náhledovou zprávu podávám o den později hlavně proto, že jsem si doteď nebyl jistý, jestli tím chci vlastně projít, hlavně těsně před tím, než jsem hodlal nadšeně vykřiknout „Dneska projedu celý seznam!“ který obsahuje i kolonku „běhání“. Na druhou stranu jsem si řekl „a co“ a rozhodl se to stvrdit tím, že to vypustím.

Myslím, že k žádné tragédii nedojde, avšak vyhrazuju si právo narvat cancoury alespoň do bot, jinak taky nemusí být žádný další týden, možná krom „bez obličeje“. A ten seznam dneska fakt dotáhnu celý, jinak se nebudu moct nějakou chvíli podívat do zrcadla. Taky budu muset začít víc chodit ven – týden bez tkaniček bych sice splnil i chozením doma v ponožkách, ale co je to za výzva?

Tak mi držte palce a ve čtvrtek se těště na vnitrotýdenní zprávu.